سال ها خدمت در زمینه تولید سامانه های تحت وب و اپلیکیشن های موبایل باعث شده است تا تیم اندیشه پرداز یکی از قوی ترین و تخصصی ترین شرکت های حوزه فناوری اطلاعات محسوب شود. اطمینان مشتریان بزرگ در سطح کشور افتخار این مجموعه بوده و جهت حفظ این سرمایه ارزشمند هر روز در تلاش برای بهبود خدمات و کیفیت محصولات می باشیم.

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان کارگر شمالی، خیابان صدوقی، پلاک 47، ساختمان اندیشه پرداز

تلفن: 66946022 (021)

ایمیل: info@andishehpardaz.ir

۴ نکته برای مدیریت مدرن قرارداد

4 نکته برای مدیریت مدرن قرارداد

۴ نکته برای مدیریت مدرن قرارداد

چه چیزی باعث خواهد شد تا شما یک مدیر قرارداد موثر در منظر تجارت شناخته شوید؟ علاوه بر سخت کوشی و نگرش صحیح، یادگیری انواع و اقسام فرآیندهای انعقادی شرکت شما نیز برای مدیریت کارای یک قرارداد حائز اهمیت است.

در زیر به ۴ نکته برای کمک به مدیریت مدرن قرارداد در سازمان ها اشاره خواهیم کرد.

۱. نقاط قوت حرفه ای را توسعه دهید

در حالی که برنامه های صدور گواهینامه مدیریت قرارداد وجود دارد که می توانید در آن شرکت کنید، مهمترین عامل موفقیت شما به عنوان یک مدیر قرارداد نحوه عملکرد شما در سناریوهای واقعی است. در زیر برخی از مهمترین خصوصیات شخصیتی و قوت مدیران قرارداد اشاره شده است.

توجه به جزئیات:
قراردادهای تجاری امروزه می توانند شامل چندین  و چند صفحه باشند، این بدان معناست که توجه به جزئیات هر کدام از این صفحات  یک امر ضروری برای مدیریت مطلوب و کارای پیمانکاری محسوب خواهد شد.
این امر به شما کمک خواهد کرد تا مسائلی را در قرارداد خود مد نظر دهید که در حالات قبلی به آن بی توجه بوده اید در حالی که نادیده گرفتن این موارد ممکن است آثار زیانباری بر امور قراردادهای شما داشته باشد.

مدیریت زمان خوب:
برای انجام امور در مهلت زمانی تعیین شده، مدیریت زمان خوب برای مدیران قرارداد امری ضروری است. میزان کار اغلب متغیر و غیرقابل پیش بینی است، به این معنی که شما باید از قبل برنامه ریزی کنید و تعهدات خود را به خوبی انجام دهید.

مهارت های سازمانی قوی:

سازماندهی خوب وظایف یکی دیگر از ویژگی های یک مدیر قرارداد اثرگذار است. برای این امر در طول مدت قرارداد، برای دستیابی به نتایج تجاری مورد نظر، باید پیاده سازی، نظارت، و به طور بالقوه تنظیم یا تمدید قرارداد را انجام دهید. داشتن مهارت های سازمانی قوی تضمین می کند که می توانید این مسئولیت ها را بطور مؤثر مدیریت نمایید.

۲. برقراری ارتباط و همکاری

یکی از مهمترین مسئولیت های مدیران قرارداد ترجمه زبان پیچیده و رسمی قراردادهای تجاری است تا همه افراد در سازمان بتوانند آن را درک نماینداین شامل آشنایی با زبان قانونی است که در قراردادهای تجاری بسیار رایج است. توانایی برقراری ارتباط واضح و استدلال با ذینفعان کلیدی مانند مدیران و مجریان، بهترین موفقیت را به عنوان مدیر قرارداد به شما می دهد.

در حالی که مدیران قرارداد به تنهایی مسئولیت زیادی را بر عهده دارند، آنها نمی توانند به تنهایی وظایف خود را انجام دهند. در پشت هر مدیر قرارداد خوب تیمی متشکل از متخصصان قرار دارد که همگی روابط کاری قوی دارند و همگی متعهد به برجام هستند نیز وجود دارند. بر همین اساس، رهبری خوب یک مهارت اساسی در مدیریت قرارداد محسوب خواهد شد. به طور خاص، ویژگی هایی مانند مهارت های حل مسئله قوی و سازگاری با موقعیت های جدید و غیر منتظره، در نقش خود به عنوان مدیر قرارداد به خوبی اثرگذار خواهد بود.

۳. هم متخصص صنعت و هم سازمان باشید

به عنوان یک مدیر قرارداد ، هر چه بیشتر در مورد صنعت و سازمان خود بدانید، ارزش بیشتری پیدا می کنید. کسب تجربه در زمینه مدیریت قرارداد به شما این امکان را می دهد تا دانش نهادی ایجاد کنید که به شما و تیم شما کمک خواهد کرد تا در امور مدیریت و کنترل سازمان به صورت فعال تر و کلیدی تر نقش داشته باشید.

برخی از نکاتی که شما به عنوان مدیر قرارداد باید بدانید شامل موارد زیر است:

  • اطلاعات کلی سازمان، شامل خطوط مشاغل، رقبای خود، بازارهای اصلی آن و چشم انداز فعلی تجارت
  • مشتریان و فروشندگان سازمان که ارزشمندترین شرکای قرارداد را تشکیل می دهند.
  • فرآیند استاندارد مدیریت قرارداد سازمان، از جمله مراحل و فعالیتهای فردی که در هر یک از آنها درگیر است.
  • محیط نظارتی سازمان.
  • مؤثرترین معیارها و KPI ها برای سنجش موفقیت گردش کار مدیریت قرارداد سازمان.

۴. استفاده از نرم افزار مدیریت امور قرارداد

در بسیاری از موارد ، قراردادهای تجاری مدرن پیچیده تر و پیچیده تر از آن چیزی است که بتواند یک شخص آنرا پیگیری کند و بر روی کلیه امور مرتبط به ان تسلط داشته باشد. علاوه بر این، هر قرارداد با مجموعه ای از مهلت ها و تحویل های خاص خود همراه است، بر همین اساس مدیریت هر قرارداد قابل توجهی بدون کمک فناوری می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. برای کمک به این وظایف، تعداد زیادی از سازمانها به سمت نرم افزار اختصاصی مدیریت قرارداد روی آورده اند.

خبر خوب این است که برای استفاده از نرم افزار مدیریت قرارداد نیازی به جادوگر فناوری نیست. در حقیقت، این سیستم عامل ها با هدف ساده سازی و ساده تر کردن روند مدیریت قرارداد، کار خود را از نظر نمایی و کاربرد آسان تر می کنند. هنگامی که شما یک راه حل مدیریت قرارداد را پیدا کردید و پیاده سازی کردید که بزرگترین مشکلات شما را در فرآیند مدیریت قرارداد حل می کند ، می توانید زمان کمتری را برای کارهای خسته کننده و زمان بیشتری برای کارهای دپارتمان حقوقی با ارزش بالاتر صرف نمایید

امتیاز دهید
بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت