سال ها خدمت در زمینه تولید سامانه های تحت وب و اپلیکیشن های موبایل باعث شده است تا تیم اندیشه پرداز یکی از قوی ترین و تخصصی ترین شرکت های حوزه فناوری اطلاعات محسوب شود. اطمینان مشتریان بزرگ در سطح کشور افتخار این مجموعه بوده و جهت حفظ این سرمایه ارزشمند هر روز در تلاش برای بهبود خدمات و کیفیت محصولات می باشیم.

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان کارگر شمالی، خیابان صدوقی، پلاک 47، ساختمان اندیشه پرداز

تلفن: 66946022 (021)

ایمیل: info@andishehpardaz.ir

انواع مفاهیم در قراردادهای پیمانکاری

قراردادهای پیمانکاری

انواع مفاهیم در قراردادهای پیمانکاری

ما در این بخش به معرفی انواع مفاهیم  قراردادهای پیمانکاری از جمله برآورد هزینه اجرای قرارداد، مبلغ پیمان، ضریب پیمان، مدت قرارداد و پیمان و … می پردازیم. پس با اندیشه پرداز همراه باشید.

 

۱- برآورد هزينه اجراي قرارداد:

مبلغي است كه به عنوان هزينه اجراي موضوع قرارداد، به وسيله كارفرما محاسبه و اعلام شده است.

 

۲- مبلغ پيمان:

مبلغ پيمان هنگام مبادله پيمان ، همان مبلغ درج شده در بخش ۳ موافقت نامه یا قرارداد است كه مبلغ اوليه قرارداد و یا پيمان ناميده می گردد.

 

۳- مبلغ نهايي پيمان یا قرارداد:

مبلغ درج شده در ماده ۳ موافقت نامه و تغييرات احتمالي است كه بر اساس مستندات و مدارك قرارداد یا پيمان ، در آن ايجاد شده است.

 

۴-ضريب پيمان:

حاصل تقسيم مبلغ اوليه پيمان به مبلغ برآورد هزينه اجراي كار است.

 

۵- مبلغ قرارداد و یا پيمان:

در مورد هر يك از اقلام كار عبارت است از بهاي واحد آن مورد در فهرست بهاي قرارداد و یا پيمان با اعلام ضريب قرارداد و ضريب هاي پيش بيني شده در فهرست بها و مقادير انجام كار است.

 

نکته: در قراردادها و یا پیمانهایی كه مشمول تعديل بهاء هستند ، نرخ قرارداد، نرخ محاسبه شده به روش قبل، پس از اعمال تعديل آحاد بها مي باشد.

 

۶- متوسط كاركرد فرضي ماهانه:

عبارت است از حاصل تقسيم مبلغ اوليه پيمان به مدت اوليه پيمان است.

 

۷- مدت قرارداد یا پيمان:

مدت درج شده در بخش مربوط موافقت نامه و تغييرات احتمالي است كه بر اساس بخش اضافه شده در آن ايجاد مي گردد . مدت قرارداد و پيمان هنگام مبادله قرارداد ، همان مدت درج شده در بخش مربوطه موافقت نامه است كه مدت اوليه قرارداد نیز ناميده مي شود.

 

مفاهیم روز ، ماه ، تاريخ ها ، مفرد و جمع ، عنوان ها

– روز و ماه روز و ماه تقويمي و شمسي است.
– تاريخ طبق تقويم رسمي جهوری اسلامی ایران است.
– هر جا كه معناي عبارت ايجاب كند ، كلمه مفرد معناي جمع و كلمات جمع معناي مفرد دارد.
– عنوان هاي به كار رفته در متون قرارداد و يا شرايط عمومي و ديگر قسمت هاي اسناد و مدارك قرارداد ، صرفاً به منظور راهنمايي و آگاهي از مفاد اسناد و مدارك است و نمي توان در تفسير اسناد و مدارك پيمان ، از آنها استفاده کرد.

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت