سال ها خدمت در زمینه تولید سامانه های تحت وب و اپلیکیشن های موبایل باعث شده است تا تیم اندیشه پرداز یکی از قوی ترین و تخصصی ترین شرکت های حوزه فناوری اطلاعات محسوب شود. اطمینان مشتریان بزرگ در سطح کشور افتخار این مجموعه بوده و جهت حفظ این سرمایه ارزشمند هر روز در تلاش برای بهبود خدمات و کیفیت محصولات می باشیم.

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان کارگر شمالی، خیابان صدوقی، پلاک 47، ساختمان اندیشه پرداز

تلفن: 66946022 (021)

ایمیل: info@andishehpardaz.ir

شرح وظایف کمیته فنی بازرگانی مناقصه

شرح وظایف کمیته فنی بازرگانی مناقصه

شرح وظایف کمیته فنی بازرگانی مناقصه

کمیته فنی بازرگانی هیئتی متشکل از حداقل سه عضو خبره فنی بازرگانی با صلاحیت (حسب نوع معامله) می باشد که ارزیابی فنی بازرگانی پیشنهادها و ارزیابی کیفی مناقصه گران، مزایده گران و هم چنین برخی وظایفِ مقررِ دیگر در آیین نامه برگزاری مناقصات را، به عهده می گیرند که در ادامه ی مطلب به شرح آن ها خواهیم پرداخت.پیشنهاد می کنیم برای مطالعه کامل تر در این باره حتماً مطلب “شرایط انتخاب اعضاء کمیته فنی بازرگانی و شرح کامل وظایف آنها” را نیز مطالعه نمایید.

اعضای کمیته فنی بازرگانی مناقصات

مطابق بند “د” ماده 2 قانون برگزاری مناقصات، اعضای کمیته فنی بازرگانی، منتخبِ رئیس دستگاه یا سازمان می باشند. بر مبنای این قانون رئیس دستگاه یا سازمان می تواند مسئولیت انجام این ارزیابی ها را رسماً به مشاور واجد صلاحیت واگذار نماید که در این صورت نظر مشاور یاد شده در حکم کمیته فنی بازرگانی خواهد بود.

شرح وظایف کمیته فنی مناقصات

 • ارزیابی فنی بازرگانی پیشنهادها در مناقصه یا مزایده ی دو مرحله ای و گزارش نتایج فنی بازرگانی به کمیسیون مناقصه یا مزایده (مطابق بند “الف-2” ماده 4 آئین نامه)
 • ارزیابی کیفی اشخاصی که جهت شرکت در مناقصه و یا مزایده اعلام آمادگی نموده اند.
 • ارائه گزارش در مورد تعیین اشخاص واجد حد نصاب به ترتیب اولویت بر اساس روش ارزیابی کیفی که در اسناد مناقصه محدود به کمیسیون مناقصه درج شده است.
 • اظهار نظر در مورد توان انجام تعهدات اشخاص در مواردی که بـه تشخيص رئیس سازمان یا دستگاه بـواسطـه تاخـير نـاشی از انـجام ارزيابی، صرفه و صلاح سازمان یا دستگاه در حذف بندهای ۱ و ۲ باشد.
  1. دعوت از كليه اشخاص واجد صلاحيت برای اعلام آمادگی شركت در مناقصه (مزايده) محدود
  2. ارزيابی كيفی اشخاصی كه اعلام آمادگی در مناقصه (مزايده) محدود را نموده‌اند
 • دريافت پاكت‌های فنی بازرگانی (ب) از كميسيون مناقصه (مزايده) در مرحله گشايش پيشنهادات به منظور انجام ارزيابی فنی بازرگانی پيشنهادات (هرگونه ارزيابی فنی بازرگانی تنها پيش از گشودن پاكتهای قيمت (ج) مجاز است.)
 • بررسی فنی بازرگانی پيشنهادهای ارجاع شده طی مهلتی كه كميسيون مناقصه (مزايده) معين می كند و ارائه گزارش مربوطه
 • تعيين پيشنهادهای مردود از نظر فنی با ذكر دليل
 • تعيين پيشنهادهای قابل قبول به ترتيب اولويت و با درج ضريب مطابقت و مشخصات مورد مناقصه يامزايده (امتياز فنی)
 • اعلام مراتب به كميسيون مناقصه در پاكت در بسته و درج مبانی انجام بررسيهای فنی و تعيين ضريب مطابقت با توجه به مفاد تبصره بند «الف» ماده 20 (1) با ذكر دليل در گزارش
 • بررسی قيمت‌ها و تجزيه و كنترل مبانی آن پس از گشودن پاكتهای قيمت (ج) در صورت تشخيص كميسيون مناقصه و اعلام آن حداكثر ظرف مدت دو هفته به كميسيون مناقصه

معیار های ارزیابی فنی و کیفی کمیته فنی بازرگانی

در ارزیابی کیفی، توان انجام تعهدات مناقصه گران و در ارزیابی فنی بازرگانی، مشخصات، استانداردها، کارایی، دوام و سایر ویژگی های فنی بازرگانی پیشنهادهای مناقصه گران، توسط کمیته فنی بازرگانی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و به کمیسیون مناقصات گزارش داده خواهد شد.

پیشنهاد می کنیم در این رابطه مطالب “انواع ارزیابی و معیارهای ارزیابی در مناقصات” و “شرح وظایف کمیسیون مناقصه” را نیز مطالعه نمایید.

نرم افزار مدیرت قراردادها و مدیریت مناقصات راهکار یکپارچه درگاه امکان ثبت و مدیریت کمیسیون، ثبت مصوبات، صورتجلسات و پیگیری آن ها را فراهم می نمایند. ارسال پیامک یادآوری جلسه کمیسیون به اعضا و امکان مشخص شدن حاضرین و غایبین جلسه کمیسیون تنها برخی از ویژگی های نرم افزار مناقصات و مدیریت امور قراردادهای درگاه است.

مشاهده کلیه امکانات نرم افزار مدیریت قراردادها

۴.۲/۵ - (۴ امتیاز)
بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت