سال ها خدمت در زمینه تولید سامانه های تحت وب و اپلیکیشن های موبایل باعث شده است تا تیم اندیشه پرداز یکی از قوی ترین و تخصصی ترین شرکت های حوزه فناوری اطلاعات محسوب شود. اطمینان مشتریان بزرگ در سطح کشور افتخار این مجموعه بوده و جهت حفظ این سرمایه ارزشمند هر روز در تلاش برای بهبود خدمات و کیفیت محصولات می باشیم.

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، روبروی خیابان دکتر فاطمی، کوچه عبده، پلاک 55، واحد 16

تلفن: 45382 (021)

ایمیل: info@andishehpardaz.ir

تفاوت ترک تشریفات و عدم الزام به برگزاری مناقصه

تفاوت ترک تشریفات و عدم الزام به برگزاری مناقصه

تفاوت ترک تشریفات و عدم الزام به برگزاری مناقصه

ترک تشریفات

در شرایطی كه ما قادر به برگزاری مناقصات عمومی نباشیم این اختیار در قانون داده شده كه بتوان از طریق ترك تشریفات مناقصه كالا یا خدمات را تهيه كنیم  که این موضوع را نیز هیات سه نفره تایید می­کند که شامل موارد مختلفی است  از جمله زمان کم،  معین نشدن بودجه و شرایط فورس ماژور که خطرات جانی و مالی متوجه کشور و جامعه باشد.

البته باید در نظر داشته باشیم ایناتفاق کنترل خارج نشود و بیش از حد تکرار نشود. بصورت کلی قانون خاصی برای ترک تشریفات و موارد ان در قانون ذکر نشده است.

عدم الزام به برگزاری مناقصه

حال انکه برای عدم الزام به برگزاری  مناقصه قانون گزار در ماده ۲۹ ذکر مورد نموده است که برخی از آنها عبارتند از:

خريد اموال منقول، خدمات و حقوقي كه به تشخيص و مسئوليت مقام مجاز منحصر به فرد (انحصاري) بوده و داراي انواع مشابه نباشد.

خريد، اجاره به شرط تمليك يا اجاره گرفتن اموال غيرمنقول كه به تشخيص و مسؤوليت مقام مجاز با كسب نظر از هيأت كارشناسان رسمي دادگستري حداقل سه نفر و يا هيأت كارشناسان خبره مربوطه در صورت نبود كارشناسان رسمي انجام خواهدشد.

خريد اموال منقول و غيرمنقول، كالا و خدمات با قيمت تعيين‌شده يا كمتر يا حقوقي كه نرخ‌هاي آنها از طرف مراجع قانوني ذيصلاح تعيين شده باشد.

تعمير تجهيزات و ماشين‌آلات ثابت و متحرك و تأمين تجهيزات و ماشين‌آلات صرفاً جايگزين و مرتبط با تداوم توليد در واحدهاي توليدي به نحوي كه شامل توسعه واحد نگردد به تشخيص و مسؤوليت مقام مجاز با رعايت صرفه و صلاح كشور و نيروهاي مسلح.

خريد خدمات مشاوره اعم از مهندسي مشاور و مشاوره فني بازرگاني مشتمل بر مطالعه، طراحي و يا مديريت بر طرح و اجرا و نظارت و يا هر نوع خدمات مشاوره‌اي و كارشناسي.

مقررات اجرائي اين بند از جهت ضوابط، موازين و معيارهاي خدمات مشاوره تابع آيين‌نامه اجرايي بند « ه» ماده «۲۹» قانون برگزاري مناقصات خواهدبود. اصلاحات موردنياز حسب لزوم توسط ستاد كل اعمال مي‌شود.

خدمات فرهنگي و هنري، آموزشي و ورزشي و نظاير آن به تشخيص و مسؤوليت مقام مجاز كه برگزاري مناقصه مقدور نباشد با رعايت صرفه و صلاح نيروهاي مسلح.

منبع

توضیحات آقایان علی قره‌داغلی- محسن رجایی

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت