سال ها خدمت در زمینه تولید سامانه های تحت وب و اپلیکیشن های موبایل باعث شده است تا تیم اندیشه پرداز یکی از قوی ترین و تخصصی ترین شرکت های حوزه فناوری اطلاعات محسوب شود. اطمینان مشتریان بزرگ در سطح کشور افتخار این مجموعه بوده و جهت حفظ این سرمایه ارزشمند هر روز در تلاش برای بهبود خدمات و کیفیت محصولات می باشیم.

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان کارگر شمالی، خیابان صدوقی، پلاک 47، ساختمان اندیشه پرداز

تلفن: 66946022 (021)

ایمیل: info@andishehpardaz.ir

شناسه ملی چیست و نحوه دریافت آن چگونه است؟

شناسه ملی

شناسه ملی چیست و نحوه دریافت آن چگونه است؟

هر دولتی برای طبقه بندی و شناسایی اشخاص حقیقی و حقوقی، یک شماره شناسایی به آنها اختصاص می دهد. در کشور ما برای اشخاص حقیقی که افراد عادی هستند، این شماره کد ملی نام دارد. اشخاص حقیقی، انسان هایی هستند که موجودیت حقوقی آنها با تولد آغاز شده و با مرگ پایان پیدا می کند. اشخاص حقوقی شرکت ها، موسسه ها و سازمانهایی هستند که مستقل از موسسین خود وجود دارند و در قانون حقوق و تکالیفی برای آنها مطرح شده است. قانون برای شناسایی شرکت ها و سازمان ها به آنها یک شماره منحصر بفرد اختصاص می دهد که شناسه ملی نام دارد. به عبارتی دیگر کد ملی برای شناسایی اشخاص حقیقی و شناسه ملی برای شناسایی اشخاص حقوقی بکار برده می شود.

شناسه ملی چیست؟

ممکن است واژه شناسه ملی به گوش شما خورده باشد و برایتان این سوال پیش آمده باشد که این شناسه چیست؟ این شناسه شماره ۱۱ رقمی است که به اشخاص حقوقی از زمان تاسیس داده می شود و آنها می توانند برای احراز هویت و شناسایی خود از این شماره استفاده کنند. چهار رقم سمت چپ شناسه ملی، کد شهر محل ثبت شرکت است و بقیه ارقام، شماره اختصاصی شرکت یا موسسه است. براساس قانون تمامی اشخاص حقوقی باید شماره ۱۱ رقمی را دریافت کنند.

نحوه دریافت شناسه شرکت

برای دریافت این شناسه ابتدا باید شرکت یا سازمان خود را در سامانه ثبت شرکت ها به ثبت برسانید. بعد از تکمیل تمامی فرایندهای ثبت شرکت، آگهی تاسیس شرکت در روزنامه کثیر النتشار منتشر می شود و شناسه ملی هم در همان آگهی اعلام می شود.

بند (ج) ماده ۱ قانون آیین نامه اختصاص شناسه ملی ( کد یگانه، کد یونیک، Unique Code ) به كلیه اشخاص حقوقی ایرانی، شناسه ملی، عددی است که توسط پایگاه اطلاعات شناسه ملی اشخاص حقوقی تنها به یک شخص حقوقی اختصاص داده شده و بر اساس آن، کارت شناسایی ملی شخص حقوقی صادر می‌شود. این کارت در بردارنده اطلاعات مربوط به نام و کدپستی دفتر مرکزی (اقامتگاه قانونی) شخص حقوقی، تاریخ صدور، مدت اعتبار و مهر و امضای مجاز سازمان ثبت‌کننده است.

مزایای دریافت شناسه شرکت چیست؟

شناسه شرکت به عنوان کد احراز هویت شرکت شما بکار می رود. شما برای ثبت نام در هر سامانه ای نیاز به وارد کردن این شناسه دارید. و از طریق شناسه می توانید:
• اطلاعاتی مانند شماره ثبت، آدرس، نوع و نام شرکت را بدست بیاورید
• به ایران کد (نظام ملی طبقه‌بندی و خدمات شناسه کالا) بپیوندید
• به نظام های مالیاتی مخصوصا ارزش افزوده بپیوندید
• در مناقصات و مزایده های دولتی شرکت کنید

با استفاده از قابلیت استعلام خودکار شناسه ملی که در نرم افزار مدیریت خرید و تدارکات اندیشه پرداز وجود دارد، بدون مراجعه به سامانه دیگر و بصورت مستقیم شناسه ملی شرکت مورد نظر خود را استعلام بگیرید و اطلاعات این شرکت را به دست بیاورید تا با خیال راحت به معامله با شرکت یا سازمان مورد نظر بپردازید. از طریق این نرم افزار می توانید تمامی درخواست های مناقصه، مزایده، استعلام، درخواست خرید را بصورت آنلاین انجام دهید. وندور لیست ایجاد کنید. تمامی اسناد کاغذی خود را در فرمت مورد نظر آرشیو کنید و با چند کلیک آنها را پیدا کنید. بودجه کالاهای درخواستی را مدیریت کنید و بسیاری امکانات دیگر.

برای دریافت دموی رایگان حضوری یا آنلاین نرم افزار امور خرید و تدارکات اندیشه پرداز، کافیست فرم درخواست دمو را پر کنید تا کارشناسان اندیشه پرداز در اسرع وقت برای هماهنگی جلسه دمو با شما تماس بگیرند.

۴.۲/۵ - (۶ امتیاز)
بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت