سال ها خدمت در زمینه تولید سامانه های تحت وب و اپلیکیشن های موبایل باعث شده است تا تیم اندیشه پرداز یکی از قوی ترین و تخصصی ترین شرکت های حوزه فناوری اطلاعات محسوب شود. اطمینان مشتریان بزرگ در سطح کشور افتخار این مجموعه بوده و جهت حفظ این سرمایه ارزشمند هر روز در تلاش برای بهبود خدمات و کیفیت محصولات می باشیم.

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، روبروی خیابان دکتر فاطمی، کوچه عبده، پلاک 55، واحد 16

تلفن: 45382 (021)

ایمیل: info@andishehpardaz.ir

 

سامانه برگزاری مناقصات و کنترل قراردادها

به منظور مدیریت و کنترل برگزاری مناقصه و ارزیابی پیمانکاران، سامانه مدیریت قراردادها و مناقصه های تحت وب اندیشه پرداز با قابلیت مکانیزه نمودن تمامی فرآیند ها بصورت گام به گام تهیه و طراحی شده است. در این سامانه امکان فروش الکترونیک اسناد وجود دارد و پیمانکاران قادر خواهند بود بدون نیاز به مراجعه حضوری نسبت به خرید اسناد اقدام کنند. قابلیت انجام ارزیابی های کیفی و فنی به همراه فرمول نویسی و نحوه محاسبه امتیاز شرکت کنندگان در مناقصه در نظر گرفته شده است. تمامی روش‏های انتخاب مشاور از جمله QBS و QCBS در این سامانه قابل استفاده می‏باشند. این سامانه نقشه محور بوده و به مدیران امکان رویت محل اجرای پروژه ها و اطلاع از میزان پیشرفت فیزیکی و مالی را می دهد.همچنین تمامی بخشهای مربوط به کنترل و رسیدگی به انواع قراردادها ازجمله صورت وضعیت، تعدیل، خاتمه، افزایش و کاهش قرارداد و سایر فرآیندهادر این سامانه بصورت کامل و یکپارچه پشتیبانی می گردد.

چرا باید سامانه اختصاصی برای مکانیزه نمودن فرآیندهای مناقصات تهیه کنیم

لزوم استفاده از ابزار فن آوری اطلاعات جهت شفاف سازی و به حداقل رساندن تخلفات اداری در زمینه برگزاری مناقصات سازمانها و ادارات دولتی بر هیچکس پوشیده نیست و در این راستا مراجع و دستگاههای مسول سامانه هایی برای اطلاع رسانی به عموم و یا با هدف جمع آوری اطلاعات راه اندازی نموده که تعدد آنها موجب اتلاف زمان دستگاههای مناقصه گذار شده و البته لازم الاجرا می باشند.ازجمله سامانه های ستاد، پایگاه ملی مناقصات و … لیکن تمامی سامانه های فوق دارای نواقصی بوده که هرمدیرحقوقی خلاق ومطلع به فن آوری که نواقص سامانه های متداول را درک کرده به موازات استفاده از این سامانه ها اقدام به استقرار سیستمی اختصاصی با قابلیتها و امکانات متنوع و سرعت اجرای بسیار بالاتربا امکان تولید مستندات با کیفیت تر خواهد نمود.

مشکلات سامانه های عمومی مناقصات

عدم دسترسی مستقیم به اطلاعات اختصاصی و تهیه گزارشات مورد نیاز

عدم برگزاری فرآیندهای حوزه مناقصات از زمان ثبت درخواست توسط حوزه های فنی تا انعقاد قرارداد

عدم پوشش فرآیندهای رسیدگی به قرارداد مانند افزایش/کاهش ۲۵%،فسخ قرارداد،خاتمه،متمم، ارایه پیشرفت فیزیکی و ریالی و ...

عدم تولید مستندات از جمله : صورتجلسه ها، پیش نویسهای مناقصه و انواع قرارداد، ابلاغیه ها، آگهی ها ،دعوتنامه ها، انواع فرمهای خرید اسناد،انواع مکاتبات اداری و ....

عدم توانایی اتصال به سیستمهای مرتبط مانند اتوماسیون مکاتبات اداری، سیستمهای مالی و کنترل پروژه و ...

عدم توانایی تغییر روند فرآیندها به شکل اختصاصی برای هر دستگاه مناقصه گذار

عدم توانایی در برقراری ارتباط مستقیم با تیم پشتیبانی فنی و انجام اصلاحات در سامانه

دسترسی به اطلاعات صرفا از طریق اینترنت

عدم توانایی در نمایش و رصد نمودن پیشرفت پروژه ها بر روی نقشه و در قالب داشبورد

محدودیت در تهیه گزارشات و آمارها و عدم پوشش نیاز سازمانها در تولید گزارشات لحظه ای

چه راه کاری برای غلبه بر مشکلات خواهیم داشت

چنانچه دسترسی به سامانه های عمومی به هر دلیل مختل شود تمامی خدمات و سرویسهای مربوطه از دسترس خارج خواهند شد و هیچگونه گزارشی از اطلاعات ارزشمند و حساس مربوط به پرونده های مناقصات و قراردادها قابل تهیه نمی باشد حال چگونه دستگاههای مناقصه گزار می بایست جوابگوی مراجعی مانند سازمان بازرسی در ارایه گزارشات و آمارهای متعدد باشند؟چگونه نسبت به فروش اسناد اقدام نموده و پاسخگوی مخاطبین خود باشند؟ راه حل مواجهه با چنین مشکلاتی، استفاده از یک سامانه اختصاصی درون سازمانی به موازات سامانه های عمومی می باشد و قانون به هیچ عنوان استفاده از آن را منع نکرده است.

سامانه مناقصات اندیشه پرداز

شرکت اندیشه پرداز با سالها تجربه کاری در زمینه تولید سامانه مناقصات و دعاوی حقوقی توانسته سیستمی یکپارچه جهت اجرای تمامی فرآیندهای حوزه مناقصات تولید نماید.در این سامانه درخواست اولیه برگزاری مناقصه و سایر فراخوانها ثبت و به گردش درآمده و با دریافت تاییدیه های لازم در هر مرحله مستندات لازم برای درج آگهی را تولید می نماید.با توجه به نوع فرآیند تمامی مراحل کاری بصورت تماما مکانیزه و مرحله به مرحله اجرا شده و تا زمان ثبت قرارداد ادامه می یابد.مراحل پس از انعقاد قرارداد  بطور کامل پوشش داده شده و امکان اتصال به سایر سامانه های مرتبط ازجمله اتوماسیون مکاتبات اداری وجود دارد.سامانه مناقصات اندیشه پرداز با داشتن رابط کاربری بسیار جذاب و سرعت اجرای بالا یکی از بهترین سامانه های کشور در زمینه مناقصات می باشد.

مدیریت برگزاری مناقصه

در این بخش فرآیند برگزاری مناقصه تعریف می‏شود. اطلاعات مربوط به موضوع مناقصه، سایت ویزیت، زمان بازگشایی پاکات و رتبه مورد نیاز و … در این قسمت مشخص می‏گردد. با توجه به نوع برگزاری فراخوان، تمامی مراحل برگزاری به همراه مستندات مورد نیاز توسط سامانه تولید و اجرا خواهد شد. تشکیل فهرست بلند و کوتاه با امکان ثبت تمامی اطلاعات مورد نیاز و محاسبات مربوطه با امکان کنترل روند برگزاری توسط کارشناسان در نظر گرفته شده است.ثبت تمامی جلسات و کمیسونها به همراه آلارمها لحظه ای جهت یادآوری وقایع و داشتن انواع مستندات و فرمتهای صورتجلسات بصورت پیش فرض و قابل ویرایش در سامانه مناقصات اندیشه پرداز وجود دارد.

ارزیابی کیفی و فنی پیمانکاران 

با استفاده از سامانه مناقصات اندیشه پرداز امکان تعریف انواع ارزیابیهای کیفی و فنی در نظر گرفته شده است.انواع معیارهای ارزیابی به همراه پارامترهای زیرمجموعه و ضرایب و حداکثر امتیاز هر معیار تعریف می شود.ارزیابیهای کیفی بصورت همزمان و غیر همزمان قابل اجرا بوده و امکان برگزاری بصورت آنلاین وجود دارد. امتیاز شرکت کنندگان در ارزیابی توسط سیستم قابل محاسبه بوده و کارفرمایان محترم در طول انجام ارزیابی تسلط کامل بر انجام فرآیند خواهند داشت.امکان ارزیابی پیمانکاران حین اجرای پروژه نیز در سامانه وجود داشته و با توجه به موضوع قرارداد آیتمهای مد نظر کارفرما و درصد وزنی اهمیت هر آیتم مشخص خواهد شد.

رسیدگی و کنترل قراردادها

در این بخش امکان ثبت ضمانت‏نامه ‏ها، افزایش/کاهش %۲۵، خاتمه قرارداد، آلارم جهت اتمام ضمانت‏نامه ‏ها و تاریخ خاتمه قرارداد در نظر گرفته شده است. با توجه به امکان اتصال به سیستم‏های مالی، امکان رویت صورت‏حساب ‏ها و صورت وضعیت شرکت‏ها وجود خواهد داشت.تمامی مکاتبات و مستندات مربوط به مرحله کنترل قراردادها در این بخش توسط سیستم تولید می شود.بخش آرشیو الکترونیک قراردادها امکان رویت پرونده از زمان برگزاری مناقصه تا انعقاد قرارداد به همراه تمامی مستندات و مکاتبات صورت گرفته را در اختیار کارفرما قرار می دهد.تغییر مقادیر، مابه التفاوت و تعدیلها، تاخیرات و تعلیقها، تحویل یا فسخ پیمان و …

سایت فروش الکترونیک اسناد

جهت خرید الکترونیک اسناد مناقصه و مزایده و همچنین دریافت اطلاعات مورد نیاز در مورد فراخوان ها، پـیمانکاران می توانند با مراجعه به سامانه فروش الکترونیک اسناد نسبت به ثبت نام و تکمیل اطلاعات مربوط به خود اقدام نموده و پس از دریافت تاییدیه با ورود به پنل شـخصی خود از امکاناتی نظیر مشاهده سوابق مناقصات قبلی، پرسش و پاسخ با کارفرما، سوالات متداول، ارسال پیام، شرکت در ارزیابیهای آن لاین که توسط کارفرما برگزار می شود و سایر قابلیتها بهره مند گردند.مشخصات شرکتهایی که اقدام به خرید اسناد می نمایند در لیست خریداران اسناد قرار داده می شود.سایت پیمانکاران با دو زبان فارسی و انگلیسی تهیه شده و تعامل دوسویه بین کارفرما و پیمانکاران را به بهترین نحو ممکن میسر می سازد.

آمار و گزارشات

با توجه به موتور قوی گزارش ساز امکان تولید انواع مکاتبات و گزارشات توسط کاربران وجود دارد.کاربر قادر خواهد بود تا گزارش دلخواه خودرا بر اساس فرمت، نوع فیلدهای اطلاعاتی، اعمال شروط خاص و فیلتر گزاری، انتخاب سایز گزارش، تعیین مکان فیلدها، درج انواع نمودارها و استفاده از بسیاری امکانات، تولید و ذخیره نماید.بخش تولید مکاتبات سامانه امکان تعریف انواع مکاتبات اداری و صورتجلسات را داشته که پس از تولید، بصورت پیش نویس امکان ارسال به سامانه اتوماسیون مکاتبات در نظر گرفته شده است.همچنین تمامی مستندات امکان ارجاع از طریق چارت سازمانی داشته که در هر مرحله قابلیت دریافت تاییدیه ها و ضمائم وجود دارد و از این لحاظ یکی از کاملترین ابزار گزارش ساز بشمار می رود.

قابلیتها و امکانات

عدم نیاز به حضور فیزیکی پیمانکاران از زمان خرید اسناد تا انعقاد قرارداد

تشکیل بانک اطلاعات جامع پیمانکاران مشتمل بر اطلاعات عمومی و ارزیابی کیفی

قابلیت اتصال به سایر سیستم‏های مرتبط در حوزه مالی، کنترل پروژه و اتوماسیون اداری

انجام ارزیابی‏های کیفی و فنی بصورت پویا

پشتیبانی از روش‏های انتخاب مشاور از جمله QBS و QCBS

تعیین دامنه قیمت

سایت فروش الکترونیک اسناد

آرشیو الکترونیک اسناد مناقصه و مزایده

تولید تمامی مستندات و مکاتبات ازجمله انواع پیش نویسهای قرارداد،آگهی مناقصات،نامه های اداری، پیش نویس قراردادها بصورت کاملا داینامیک

وجود گزارش ساز حرفه ای جهت تولید انواع گزارشات با قابلیت تنظیم تعداد ستونهای گزارش، انواع نمودارها، انتخاب فیلدها

داشبورد حرفه ای نمایش آمار و اطلاعات بر روی نقشه به همراه اپلیکیشن تخصصی موبایل مناقصات با قابلیت دریافت آلارم بر روی گوشی

اعمال سطوح دسترسی با جزییات بسیار دقیق به همراه ثبت لاگ عملکرد کاربران

ثبت نام

شرکت در مناقصه

انتخاب پیمانکار

امضاء قرارداد